Z o.o., dyrektor serwisu na północną część Europy Wschodniej. Paweł Pławiak, prof. PK pełni funkcję dziekana Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej. Zdobył tytuł magistra inżyniera elektroniki i telekomunikacji na Akademii Górniczo-Hutniczej. Stopień doktora uzyskał również na AGH za rozprawę doktorską pt.
Polskie szpadzistki Mistrzyniami Świata! Wśród nich jest Absolwentka PK
Zrealizują – samodzielnie lub w konsorcjach z innymi polskimi ośrodkami – ważne badania naukowe związane m.in. Z ochroną środowiska, inżynierią medyczną, inżynierią tkankową, bezpieczeństwem konstrukcji budowalnych czy historią architektury. W grudniowym rozdaniu NCN przyznało 719 naukowczyniom i naukowcom granty o łącznej wartości niemal 665 milionów złotych. Wśród studentów, I miejsce zajęła inż. Kornelia Sowa – studentka pierwszego roku studiów II stopnia na Wydziale Mechanicznym – i jej projekt „Handy support – nakładka ułatwiająca chwyt dla osób z niepełnosprawnościami”.
Od wagonu do pracy zdalnej po luksusy dla fanów gier i podróży w stylu Orient Expressu
Składają się z jonów metali, które połączone są ze sobą przez organiczne ligandy, tworząc strukturę krystaliczną. Materiały te mają zastosowanie w wielu dziedzinach – od medycyny (podawanie leków, obrazowanie tomograficzne) po katalizę, znakowanie czy adsorpcję gazów. Innowacyjne podejście, zaproponowane przez zespół pod kierunkiem prof. Przemysława Jodłowskiego, przenosi naukę o https://horoshop.pl sieciach metaloorganicznych na nowy, wyższy poziom i otwiera wiele potencjalnych zastosowań medycznych. Szerokie kompetencje i możliwości naukowe badaczy z zespołu prof. Jodłowskiego, pozwoliły na dokładną charakterystykę materiałów, poszerzoną o obliczenia teoretyczne i przede wszystkim badania biologiczne.
- Living Lab PK ma już gotową agendę badawczą na nowy rok.
- Myślimy już bardzo konkretnie o realizacji przedpola pałacu i zamienieniu go w park miejski.
- Dodatkowo, odwiedzający nas uczniowie mogli zrelaksować się w przygotowanej przed Galerią Gil strefie chillout, gdzie czekał na nich poczęstunek w postaci musów owocowych, waty cukrowej i soków.
- Ogród składa się ze stref nawiązujących do ludzkich zmysłów.
- Najczęściej powtarzające się tematy rozmów z potencjalnymi partnerami to poszukiwanie metod na zwiększenie sprzedaży, obniżanie kosztów, poprawę jakości, zmiany procesów obsługi klienta oraz planowanie całkiem nowych produktów lub usług.
Jest to rekordowa frekwencja uczestników, która świadczy o tym, że regaty cieszą się sporym zainteresowaniem. Po raz kolejny na Jeziorze Żywieckim odbyły się Regaty o Puchar JM Rektora Politechniki Krakowskiej. Rekordowa liczba załóg żeglarskich wzięła udział w 46 już edycji tego sportowego wydarzenia. Emocjonującej rywalizacji sprzyjały warunki pogodowe. – Pomysł zrodził się po konsultacjach z pszczelarzami. Odbyliśmy z nimi kilka spotkań, na których sumiennie słuchaliśmy o ich problemach.
Zachęcamy do lektury lutowego wydania czasopisma „Architektura i Biznes”. Na łamach gazety prezentowy jest wywiad redaktor naczelnej Małgorzaty Tomczak z rektorem Politechniki Krakowskiej prof. Andrzejem Szaratą. Projektowania efektywnego transportu oraz wykorzystania do tego celu danych z aplikacji i kart płatniczych. Bezpłatne wydanie miesięcznika „A&B” dostępne tutaj.
Międzynarodowe wyróżnienie dla absolwentki WA PK
Wspomogą zespoły radami oraz będą odpowiadać na ewentualne pytania dotyczące projektów. Ministerstwo przewiduje szerokie i bieżące konsultowanie założeń, a także konkretnych rozwiązań prawnych. W gronie ekspertów Zespołu do spraw zapewnienia ochrony drzew i krzewów znalazł się Wojciech Bobek z Politechniki Krakowskiej. Elementy aerodynamiczne pojazdu studenci wykonali w oparciu o analizy CFD (Computational Fluid Dynamics) w technologii kompozytów włókna węglowego. Wszystko to pozwala precyzyjnie dostosować właściwości jezdne pojazdu do charakterystyki toru – wyjaśnia Krzysztof Borowczyk.